Kokį vidurnakčio akcentą pasirinkti?

Kotryna Palvovič Photography/Aleksandras Karpavičius

Vidurnaktį šventė pasiekia kulminaciją, o vedėjo programa artėja į pabaigą. Labai svarbu, kad išvykus vedėjui gera nuotaika išliktų iki paryčių (o geriausia – dar ilgiau). Juk po vidurnakčio lieka laikas šokiams, linksmybėms, bendravimui. Taigi, vedėjui labai svarbu užbaigti programą tikru teigiamų emocijų sprogimu. Paprastai vidurnaktį dar kartą skamba palinkėjimai jauniesiems, o foną palinkėjimams sudaro įvairūs gražūs akcentai. Kasmet tiekėjai siūlo vis naujų įdomių vidurnakčio šou, tačiau šampano piramidės, fejerverkai, LED balionai, bengališkos ugnelės ir gintaro dulkių ceremonija vis dar išlieka labai populiarūs. Šiuos akcentus renkasi labai daug porų, kartais po vieną, kartais – du ar netgi tris, taigi, šiek tiek informacijos apie privalumus, trūkumus ir derinimą tarpusavyje tikriausiai padės apsispręsti, kas labiausiai tinka Jūsų šventei.

Bengališkos ugnelės – paprastas ir labai gražus šventės akcentas, kurį galima panaudoti tiek vidurnaktį, tiek ir anksčiau,
pavyzdžiui, per pirmąjį jaunųjų šokį ar įteikiant šeimos židinį (žinoma, jeigu yra galimybė tai atlikti lauke arba terasoje).
Jeigu vestuvės vyksta tamsesniu metų laiku, bengališkų ugnelių tunelis gali būti netgi jaunųjų pasitikimo akcentas (jeigu lauke jau pakankamai sutemę). Šventinį vakarą reikėtų ilgų ugnelių (70-90 cm), nes jos dega pakankamai ilgai. Naudojant bengališkas ugneles svarbu, kad būtų už jų uždegimą ir surinkimą atsakingas žmogus (Kai dirbame komandoje Kotryna Pavlovič Photography ir Renginių vedėjas Aleksandras Karpavičius, viskuo pasirūpiname patys). Bengališkų ugnelių tunelį galima "nutiesti" prieš fejerverkus, prieš LED balionų paleidimą arba prieš gintaro dulkių ceremoniją. Šis reginys labai gražiai atrodo tiek nuotraukose, tiek ir vestuvių filme.

LED balionai – paprastas ir labai gražus vakaro akcentas. Paprastai svečiai paima po vieną balioną, o jaunieji – "puokštę", padarytą iš daugiau balionų. Kaip ir per gintaro dulkių ceremoniją, svečiai sako po trumpą palinkėjimą (dažniausiai po vieną žodį) ir paleidžia balioną, kuris kildamas ilgai švyti danguje blausia šviesele. Kai svečiai pasako linkėjimus, jaunavedžiai paleidžia savo balionų "puokštę". Žinoma, reginys atrodys gražiausiai, jeigu balionų greitai nenuneš stiprus vėjas. LED balionų paleidimą galima derinti ir su kitais vakaro akcentais. Vienas iš variantų – jaunavedžiams paleidus balionų puokštę gali prasidėti fejerverkai. Kitas variantas – balionus gali leisti tik jaunavedžiai, o svečiai sakyti palinkėjimus su bengališkomis ugnelėmis rankose. Tada jaunieji, nešini balionais, gali ateiti per bengališkų ugnelių "tunelį". Galimas ir visų trijų akcentų derinys: bengališkos ugnelės, jaunųjų paleidžiami balionai ir fejerverkai, tačiau tada reikia palaukti, kol užges visos ugnelės ir pasirūpinti, kad kas nors greitai surinktų nudegusius metalinius strypus (Kai dirbame komandoje Kotryna Pavlovič Photography ir Renginių vedėjas Aleksandras Karpavičius, viskuo pasirūpiname patys). LED balionų paleidimo akimirkos, ypač drauge su bengališkomis ugnelėmis) gražiai atrodo tiek vaizdo įraše, tiek nuotraukose.

Gintaro dulkių ceremonija – labai prasminga ir gilias šaknis turinti tradicija, atkeliavusi iš senų laikų, kai buvo tikima magiška gintaro galia. Ši ceremonija ypač tinka rustic/boho stiliaus vestuvėse. Ceremonijos metu svečiai sustoja aplink aukurą, kuriame dega malkos, ir priėję po vieną meta saujelę dulkių į ugnį. Kadangi gintaro dulkės labai degios, akimirkai pliūpteli įspūdingas liepsnos liežuvis. Paprastai svečiai pasako po labai trumpą palinkėjimą – tai, kas svarbiausia. Pasirinkus gintaro dulkių ceremoniją reikia turėti kaušelį dulkėms semti, o jeigu jo neturite, būtina pasirūpinti drėgnomis servetėlėmis, kad būtų kuo nusišluostyti dulkėmis aplipusią ranką. Taip pat būtina maksimaliai laikytis atsargumo. Ši ceremonija geriausiai pavyksta esant geram orui. Labai svarbu, kad nepūstų stiprus vėjas ir nelytų smarkus lietus. Gintaro dulkių ceremonija gražiai atrodo įamžinta vaizdo įraše.

Šampano piramidė – labai estetiškas ir efektingas būdas vidurnaktį pavaišinti svečius šampanu. Didžiulis šio akcento privalumas yra tai, jog šampano piramidę galima statyti tiek lauke, tiek ir viduje. Taigi, ji tinka bet kokiu oru ir bet kokiu metų laiku. Jeigu derinate du ar daugiau akcentų, šampano piramidė turėtų būti pirmiausiai. Po šio šou svečiai, nešini šampano taure, gali eiti žiūrėti fejerverkų ar sakyti palinkėjimus prie gintaro dulkių aukuro. Šampano piramidė – vienas "fotogeniškiausių" vidurnakčio akcentų. Atminimui lieka įspūdingos nuotraukos, kaip jaunavedžiai, apsupti sauso ledo "dūmų" ir apšviesti bengališkos ugnies pila šampaną, kuris gražiomis kaskadomis liejasi į taures.

Fejerverkai – tikrai įspūdingas reginys, trunkantis kelias minutes ir prikaustantis visų dėmesį. Jeigu svarstote save ir svečius pradžiuginti efektingu reginiu, pirmiausiai atsiklauskite sodybos šeimininkų, ar tai leidžiama. Tikrai daug sodybų yra arti gyvenamųjų namų, miškų arba regioninių parkų teritorijose, todėl leisti fejerverkus jose draudžiama. Jeigu jau žinote, kad Jūsų šventės vietoje fejerverkai leidžiami, tada svarbu pasirinkti patikimus tiekėjus. Geriausia – tokius, kurie patys atvyksta į šventės vietą ir viskuo pasirūpina. Fejerverkų paleidimą geriausia patikėti profesionalams, kurie atsako ir už saugumą. Fejerverkai nuostabiai atrodo vestuvių nuotraukose ir filmuotoje medžiagoje.